Nátěry dveří a další natěračské práce v okolí města Hradec Králové

Dveře a okna patří mezi nejvíce namáhané stavební prvky budov. Jsou vystaveny působení nepříznivých klimatických vlivů, působí na ně velké teplotní rozdíly a různá vlhkost z vnitřní i vnější strany. Jsou vystaveny značnému mechanickému namáhání a otěrům. Podmínkou správné funkce dveří a oken, jejich zdravého vzhledu a dlouhé životnosti, je správný výběr a způsob provedení nátěru, jejich včasná obnova a pravidelná údržba.

Nátěračské práce Hradec Králové

Sluneční paprsky jsou úžasné, ale také nemilosrdné – odhalí všechny vrásky na obličeji stejně důkladně, jako ukáže všechny praskliny a starobu na dveřích a oknech. A tak nezbývá nic jiného než si koupit potřebné nástroje i barvy a pustit se do práce a nebo zavolat na pomoc zkušené natěrače. Natěračské práce Hradec Králové nabízí své služby v Královéhradeckém kraji. Firma Natěračské práce Hradec Králové kvalitně natře dveře, okna, fasádu domu, střechu, okapy i radiátory ústředního topení.

Nátěry dveří a oken

Než začnou samotné nátěry dveří a oken, je nutné dřevo nejdříve očistit a zbavit oprýskaného starého nátěru. Vhodné je použít horkovzdušnou pistoli s možností regulace teploty, která dokáže opalovat vzduchem o teplotě okolo 500 stupňů. Staré nátěry změknou a lze je pak snadno odstranit špachtlí. To se provádí s citem, aby ostré hrany špachtle nepoškodily dřevo.
Když jsou dveře a okna zbaveny starých nátěrů, je nutné dřevo ochránit před škodlivými vlivy prostředí. Pro venkovní nátěry se většinou doporučují přípravky na bázi organických rozpouštědel, protože proniknou hlouběji do dřeva a chrání je tak před různými škůdci. Některé výrobky bývají účinné jak proti plísním a houbám, tak proti hnilobě. Používají se proto na dřevěné římsy, okenní rámy i trámy. Prostě všude tam, kde se musí dřevo výrazně chránit. Tyto nátěry nahrazují dříve běžně používanou fermež. Po ošetření dřeva některým z impregnačních nátěrů bývá většinou třeba nějakou dobu počkat (zpravidla 24 hodin).

Tmelení a přebroušení

Dalším krokem je případné vyrovnání drobných nerovností ve dřevě tmelem. Nedoporučuje se to pouze u vnějších částí oken, protože tmely bývají křehčí a tvrdší než další nátěry. Vlivem vlhka a různých teplot dřevo mění objem, tmel praská a s ním by se pak odlupoval i nátěr. Po použití tmelů bývá nezbytné přebroušení.
Pokud se upravuje dřevo tmelením a pak přebroušením brusnými papíry (používá se jich několik, postupně stále jemnější zrnitosti), nesmí se začít hned s lakováním. Povrch se zdá hladký, ale kdyby se hned použilo vodové mořidlo nebo vodou ředitelný lak, stlačené částečky dřeva by mohly nabobtnat a povrch dřeva by byl „chlupatý“. Proto je dobré přetřít vybroušenou plochu houbou namočenou v horké vodě nebo 3 až 5 procentním roztokem kostního klihu. Povrch se tím zdrsní, nechá se schnout minimálně dvě hodiny a ještě jednou se jemně přebrousí.

Jaké zvolit nátěry?

Pro laika není jednoduché orientovat se v široké nabídce nátěrových hmot mnoha výrobců. Základní nátěr se volí podle toho, jaké nátěry se použijí k finální úpravě, zda email, vodou ředitelná barva nebo lazura. Vždy je důležité řídit se návodem na obalu výrobku. Natěrači z firmy Natěračské práce Hradec Králové vám vždy ochotně poradí. Mají dlouholeté zkušenosti s výběrem, mícháním a aplikací barev mnoha výrobců, znají správné postupy a dovedou vybrat správně barvu s ohledem na druh natíraného povrchu, způsob jeho používání a klimatické podmínky.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.