Plovoucí podlahy České Budějovice – záruka kvalitně položené podlahy

Plovoucí podlahy z laminátu

Existuje více typů plovoucích podlah, nejčastěji se ale jedná o plovoucí podlahy z laminátu. Kvalitní laminátové podlahy jsou odolné, vydrží dlouho nejen v obývacích pokojích, ale i ve frekventovaných kancelářích. Plovoucí podlahy z laminátu jsou obvykle levnější než ze dřeva a škála jejich barev i vzorů je velmi široká. Rozdělují se podle tříd namáhání (více vydrží tlustší lamely z tvrdších materiálů s vyšší hustotou). Pro většinu prostor v domácnostech stačí třída namáhání 22, do zatížených prostor (chodba nebo kuchyně) je lepší použít podlahy se třídou namáhání 23. Do veřejných objektů, kde je potřeba počítat s vysokou zátěží, se používají podlahy řady 31 a výše.

Plovoucí podlahy České Budějovice

Nejen při výběru vhodného typu laminátové plovoucí podlahy, ale hlavně s pokládkou plovoucí podlahy vám pomohou zkušení podlaháři z podlahářství Plovoucí podlahy České Budějovice. Tito podlaháři z Českých Budějovic nabízí své služby v Jihočeském kraji. Firma Plovoucí podlahy České Budějovice provádí veškeré podlahářské práce, související s pokládkou plovoucích podlah, renovace plovoucích podlah včetně přípravy podkladu pro kvalitní položení plovoucí podlahy.

Klady laminátové plovoucí podlahy

 • dostatečně tvrdá povrchová úprava, po položení je podlaha ihned připravena k použití
 • prořez cca 5% (nižší investice)
 • vhodná pro podlahové vytápění
 • jednoduchá a rychlá pokládka
 • výhodná cena vzhledem k životnosti podlahy
 • snadné ošetřování a údržba, antialergické prostředí
 • při nízkých nákladech lze pořídit i imitaci dřevěné podlahy
 • Zápory laminátové plovoucí podlahy

 • plovoucí podlahy vyžadují kvalitní rovinu (téměř 90% podlah se musí vyrovnat)
 • nevhodný výběr typu a druhu podlahy do zvoleného prostředí
 • nevhodné pro kontakt s vodou – nutné bránit impregnačními přípravky
 • případné poškození povrchu vrypem (poškození nelze odstranit)
 • Jak vybrat kvalitní a odolnou laminátovou plovoucí podlahu? Výslednou cenu plovoucí podlahy ovlivňuje zejména tloušťka lamely, související s celkovou skladbou vrstev. Jednotlivé vrstvy ovlivňují izolační vlastnosti, odolnost a délku životnosti laminátových plovoucích podlah. U klasických laminátových podlah se setkáváme především s těmi melaminovými (vysokotlaký laminát), které se skládají ze svrchní vrstvy z melaminové pryskyřice (je vytvrzena UV paprsky), dále pak dekoračního papíru na základě kterého plovoucí podlahu vybíráme (dekor) a z nosného materiálu, který je významnou funkční součástí laminátových plovoucích podlah a zdůrazňuje jejich kvalitu (obvykle je z dřevotřískové desky).

  Laminátové plovoucí podlahy

  Přestože laminátové plovoucí podlahy nepůsobí zdaleka tak teplým, přírodním a přirozeným dojmem jako dřevěné plovoucí podlahy, jejich obliba již několik let značně stoupá. Kromě nižších pořizovacích nákladů (oproti dřevěným podlahám), se u laminátových plovoucích podlah dočkáte také vyšší odolnosti proti obrusu a antialergického prostředí (nepřírodní povrch). Tuto podlahu také můžete instalovat na podlahové vytápění. Nevýhodou laminátu je však vyšší hlučnost a kratší životnost bez možnosti renovace. Oproti dřevěným plovoucím podlahám je zde také slabší pocit tepla a energie přírodního materiálu – dřeva.

  Podlaháři v regionu České Budějovice

  Podlahářství Plovoucí podlahy České Budějovice vám nabízí práci vybraných odborníků v oboru pokládání podlah se zárukou nejen na materiál podlahovin, ale také jejich odvedenou práci. Dodají vám plovoucí podlahy dle vašeho výběru (anebo s výběrem podlahy poradí) a provedou jejich odbornou pokládku kdekoli v Českých Budějovicích a v Jihočeském kraji.

  

  Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

  You must be logged in to post a comment.