Tapety a tapetování v regionu Karlovy Vary

Po dlouhém období jednobarevných stěn se opět ke slovu hlásí tapety. Tapety jsou dekorativním prvkem, který umožňuje v relativně krátkém čase vyzdobit stěny i s méně kvalitní omítkou a vytvořit útulné prostředí. Nějaký čas to vypadalo, že tapety upadnou v zapomnění, ale moderní tapety (na rozdíl od svých jednovrstvých papírových předchůdkyň) mají několik výhod.

Tapety

Zdvojením vrstvy se zkvalitnily užitné vlastnosti tapet a hlavně se změnil jejich vzhled. Plastické vzory a fascinující barevnost přinášejí nové možnosti výtvarného pojetí interiéru. Podklad dnešních tapet je z papíru, polyetylénové pěny nebo vláknité buničiny. Pěna i buničina posunuly kvalitu tapet výrazně dopředu, zvýšila se tím jejich tvarová stálost a při tapetování se nesrážejí. Tapety výborně tlumí hluk a dokáží překrýt i drobné trhliny na stěně.

Tapety a tapetování v Karlových Varech

Pokud hledáte zkušené tapetáře v regionu Karlovy Vary a Karlovarský kraj zvolte firmu Tapetování Karlovy Vary. Tito zkušení tapetáři lepí tapety klasické, s reliéfem, vzorované i s prostřihem. V rámci lepení tapet zajišťuje firma Tapetování Karlovy Vary i veškeré malířské práce.

Druhy tapet:

 • Vyrovnávací tapety – slouží jako podklad pro tapetování, zakrývají s nimi vady a nerovnosti stěn
 • Papírové tapety – patří k nejlevnějším, přesto lze vybírat z velkého množství vzorů a barev
 • Fototapety – jsou velmi dekorativní, ale nehodí se do velmi využívaných prostor
 • Tapety s dřevěnými vlákny – mají hrubý povrch, bývají nepotištěné, skvěle zakryjí nehezké stěny
 • Reliéfní tapety – mají vtištěný vzor, jsou ale poměrně těžké a nedoporučují se proto k použití na stropy
 • Textilní tapety – jsou pevné, působí v místnostech dekorativně, hodí se do hodně namáhaných prostor
 • Vinylové tapety – mají reliéfní povrch, jsou omyvatelné a odolné, uplatnění najdou i v kuchyních a v koupelnách
 • Sklovláknité tapety – patří k nejdražším tapetám, jsou velmi odolné a dlouho vydrží, jsou velmi vhodné k zakrytí nerovností stěn a trhlin
 • Nástrahy tapetování

  Důležitými vlastnostmi, které jsou při tapetování rozhodující, jsou pevnost a nasákavost podkladové plochy. Podle nasákavosti se rozlišují vrstvy schopné absorbovat vlhkost, neboli vrstvy savé (např. beton, dřevo, přírodní kámen, cihla, sádrokarton) a vrstvy hutné, nesavé (např. plast, kov, linoleum). Protože se tapetování obvykle provádí jen na savých površích, je nutné zvýšit nasákavost nesavých povrchů (odstraněním barevné vrstvy, omítnutím apod..) a tím zvýšit spolehlivost tapetování. Pokud není možné zvýšit nasákavost, je nutné zvolit takový typ tapety, který umožňuje odpařování vlhkosti lepidla přes strukturu tapety.

  Tapetování Karlovy Vary

  S veškerými nástrahami a problémy vám pomohou zruční tapetáři z firmy Tapetování Karlovy Vary. Na jejich internetových stránkách naleznete jednoduchý poptávkový formulář i ceník malířských prací. Tento ceník malířských prací je pouze orientační! Uvedené ceny jsou platné za ideálních podmínek (rovné velké plochy, výborný stav zdiva, atd.). Cena roste úměrně s kvalitou použitého lepidla a složitostí tapetovaných ploch.

  Nestačí jen hezké tapety

  Lepidlo ovlivňuje výsledek tapetování víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Pokud se použije lepidlo s malou lepicí sílou, tapety po pár dnech odpadnou ze zdi. Nenecháme-li papírovou tapetu dostatečně nabobtnat, objeví se pod ní neestetické bubliny. Lepidlo můžeme aplikovat přímo na tapetu, na stěnu nebo na stěnu i na tapetu.

  Přímo na tapetu

  Pokud si tapety nezachovávají své rozměry, lepidlo se nanáší přímo na zadní stranu tapet. Lepidlo s obsahem methyl-celulózy se nanáší na zadní stranu tapety štětcem, kartáčem nebo pomocí přípravku na tapetování. Papír (na zadní straně tapety) vlivem vlhkosti v lepidle nabobtná a šířka tapety se může oproti původním rozměrům během 10-15 minut zvětšit až o 1-1,5 cm. Během této doby se poskládaná tapeta změkčuje (bobtná). Na stěnu ji lze nalepit až po úplném dokončení bobtnání. Pokud se tapeta na stěnu nalepí před tím než zcela nabobtná, dokončí se bobtnání až na stěně a pod tapetou mohou vzniknout různé bubliny a záhyby.

  Přímo na stěnu

  U tapet, které si zachovávají své rozměry, odpadá proces změkčování (bobtnání). Lepidlo lze nanášet přímo na stěnu. Namíchané lepidlo se nanese rovnoměrně na stěnu pomocí krátkosrstého kruhového štětce nebo pomocí speciálního válečku.

  Na stěnu i tapetu

  Některé tapety (zachovávající si své rozměry) mají na zadní straně vlisované vzory, které podstatně zvyšují spotřebu lepidla. U těchto tapet je někdy nutné nanést lepidlo jak na stěnu, tak na zadní stranu tapety, aby se dosáhlo důkladného navlhčení.

  

  Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

  You must be logged in to post a comment.