Dovolená na ostrově Rhodos v Řecku

Když se řekne dovolená v Řecku, velké množství z vás si jistě představí dovolenou na slunném ostrově Rhodos, neboli také Rodos, který je jedním z největších lákadel Řecka. Na tomto ostrově na vás čekají nejen písečné pláže a spousta slunce, ale také pestrá nabídka kulturních památek, které jsou připomínkou dlouhé historie Rhodu. Toužíte- li po dovolené plné nevšedních zážitků a skvělé relaxace, pak využijte online srovnávač zájezdů www.newtravel.cz. Zájezdy na Rhodos jsou ve světě stále velmi oblíbené, rezervujte si své pobyty právě teď a zajistěte si tak svou nevšední dovolenou v Řecku včas!

Letoviska ostrova Rhodos

Po příjezdu na Rhodos vás jistě na první pohled uchvátí blankytně modré moře lemované plážemi pokrytými jemným pískem a bělostné domy lemující pobřeží, které dokreslují malebný ráz tohoto ostrova. Plánujete- li dovolenou právě na Rhodu, pak bychom pro vás měli několik tipů na letoviska, v nichž vás čeká zaručeně spokojená dovolená.

Nejnavštěvovanějším letoviskem ostrova je Faliraki nabízející svým návštěvníkům ideální podmínky pro vodní radovánky, kvalitní služby i bohatý noční život. Dáváte- li přednost spíše klidnějším místům, pak jsou pro vás tím pravým místem letoviska Kalithea, Kolymbia, Pefkos, Ixia, Largos. Tyto letoviska jsou výborným místem nejen pro vodní sporty a lenošení na pláži, ale jsou také ideálními výchozími body pro vaše výlety.

Tipy na výlety Rhodos

Dominantou ostrova Rhodos jsou bezesporu antické památky, ale ve zdejších horách naleznete také byzantské kláštery a chrámy, stejně jako křižácké hrady lemující pobřeží. Velmi oblíbenými místy, které jsou častým cílem turistů, jsou zejména hlavní město Rhodos, které je tvořeno historickým jádrem a moderní periferií, hora Monte Smith s ruinami Apollonova chrámu, města Lindos a Kamiros či vrch Filerimos, na němž se tyčí klášter a kostel johanitů. Vydáte- li se do jižní části ostrova, pak můžete navštívit např. johanitský hrad Monolithos, který nabízí jednak zbytky samotného hradu, ale také malebnou pláž nacházející se v jeho blízkém okolí, kláštery Thari, Ipsenis či Skiadi nebo vesnice Asklipio a Siana.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.