Rodinná dovolená v českých horách

Město je středem veškerého dění. Cokoliv potřebujeme, nebo sháníme máme na dosah ruky. Blízko máme kulturní dění, divadla, kino, veškerou zábavu. Sportovní kluby, nebo soutěže se pořádají každou chvíli. Můžeme zde hledat umění, architekturu, veškeré památky a s nimi související historii a život, ale abychom si odpočinuli, změnili prostředí a dostali se do přírody a na čerstvý vzduch, vyrážíme na hory. Strávit dovolenou na horách můžeme díky využití slevy na pobyty na horách daleko levněji.

Abychom našli kvalitní skiareál, který splňuje naše podmínky, nemusíme cestovat daleko za hranice. U nás se skrývají desítky skiareálů, vhodných jak pro profesionální a zkušené lyžaře, nebo pro každého začátečníka, který se chce naučit lyžovat. Stejně tak jsou u nás upravovány kilometry běžeckých tras. Pokud hledáme například vhodný skiareál pro rodiny i s dětmi, mezi jedno z mnoha oblíbených míst patří skiareál Lipna.

Rodiny s dětmi

Dalším vhodným místem, kam vyrazit s celou rodinou je zimní středisko Mittedorf. Místo je nejvýše položené v celé Šumavě, avšak sjezdovky jsou široké, bezpečné a rychlé. České Žleby jsou také známé tím, že jsou navštěvovány především rodinami s dětmi. Žleby jsou součástí národního parku Šumava, najdeme zde přímo snowbordovou a lyžařskou školu. Mezi další oblíbené skiareály patří například Železná Ruda – Špičák, Churáň, Libínské Sedlo, Velké Karlovice, Vrbno pod Pradědem, Blansko, Chotuň, Severák, nebo Praděd.

Přímo vedle Lipenského skiareálu najdeme skiareál Hochficht, který je v trojzemí České republiky, Rakouska a Německa. Zdejší sjezdovky jsou vhodné spíše pro zkušené lyžaře, už díky jejich vyšší nadmořské výšce a prudkým sjezdovkám. Lipno nabízí možnost vyzkoušet také trochu adrenalinu pomocí snowkiting, který k nám přišel ze severních zemí. Na snowboardu jsme taženi padákem. Na horách můžeme strávit také Vánoce, nebo oslavu nového roku. Slevy na pobyty na horách můžeme také darovat svým blízkým k jakékoli příležitosti.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.