Tipy na zajímavá místa v Krušných horách

Na našich horách najdeme místa, která nám zastaví dech svou krásou, nadchnou svou historií a povětsmi, která se k místu vážou, překvapí nás, nebo si místo zamilujeme tak, že se budeme vracet stále dokola pro inspiraci, stálé uspokojení a vnitřní radost. Krušené hory mají hned několik takovýchto míst, například Horní hrad, Vlčí jámy, Blatenský příkop, Božídarské rašeliniště, Šlikův hrad, Ježíškova cesta a mnoho dalších. Navíc můžeme využít slevy na pobyty na horách, čímž cesta za krásami našich hor výjde daleko levněji.

Airsoftový ráj

Přírodní park Jelení vrch patří k místům, které jsou posety močály a lesy, je cennou lokalitou. Přesto zde najdeme zbytky důlních šachet cínu a administrativních budov, zajatecký tábor a garáže, které jsou v zachovalém stavu po zkončení války. Místo je velmi oblíbené především pro hráče airsoftu či paintballu, jelikož nabízí mnoho skrýší, tajných zákoutí a chodeb. Raději si ale dávejme pozor kam jdeme, dobré je držet se vyznačených stezek.

Milovníky hradů v Krušných horách zaujme Horní hrad Hauštejn, který se z polorozbořené ruiny stává opět středem dění, historických památek, kulturních akcí a atrakcí. Obdivuhodný je také rytířský sál, trofeje v místním sklepení, nádherná botanická zahrada, která má velký počet dřevin a květeny, které původně pocházejí ze zahraničí. Pro někoho romantika, pro druhého dobrodružství, i v tomto duchu je možné strávit na hradě noc.

Přírodní zajímavosti

Krušné hory jsou z hlediska historie známé především díky hornické aktivitě. Nejznámější je Vlčí jáma, která se propadla a odkryla mnoho hornických hodeb, vytvořila jámu 120 m vysokou a 14 metrů širokou. Průrvy zde mají za následek také daleko chladnější klima i ve velice horkých a slunných dnech. Blatenský příkop, který vytvořili aby do města byla dodávána velice potřebná voda je také spojován s hornickou činností. Příkop je dlouhý 12 kilometrů a má více jak 20 zastávek na naučné stezce. Dnes patří Blatenský příkop mezi chráněnou technickou památku. Využijte nejnovější slevy na pobyty na horách a poznávejte krásy Krušných hor!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.