Apple iPhone a jeho opravy v regionu Praha

Apple iPhone

iPhone je produkt společnosti Apple, který v sobě spojuje funkce mobilního telefonu s digitálním fotoaparátem, multimediálního přehrávače a zařízení pro mobilní komunikaci s internetem. Pomalu se také stává i kapesní herní konzolí. Apple iPhone se ovládá pomocí velkého dotykového displeje s virtuální klávesnicí.

Servis Apple Praha

Společně s klesající cenou nových iPhone úměrně klesá také cena náhradních dílů na komunikátory iPhone. Náhradní díly iPhone na servis iPhonů nakupuje Servis Apple Praha z velké části přímo u světových distributorů dílů Apple. Díky špičkovému vybavení servisních pracovišť probíhá servis Apple iPhone efektivně a s vysokou úspěšností, čímž trvale Servis Apple Praha snižuje své provozní náklady a vytváří prostor pro trvalý pokles cen servisních prací. Takto zajišťuje Servis Apple Praha trvale nízké ceny náhradních dílů iPhone i práce servisních techniků.

Opravy Apple iPhone

O rentabilitě oprav iPhone vypovídají statistiky – přes 90% přijatých zakázek Servis Apple Praha na žádost zákazníků realizuje, tzn. že zákazníci vyhodnotí cenovou nabídku na opravu iPhone jako rentabilní a dají s nabízenou cenou opravy svůj souhlas. Jinými slovy – opravy Apple iPhone se u Servisu Apple z Prahy zákazníkům vyplatí.

Historie iPhone

Prodej Apple iPhonů byl koncovým uživatelům v USA zahájen 29. června 2007. Při nákupu se nevyžadovaly žádné osobní údaje, dodatečně bylo ovšem pomocí počítačového programu iTunes nutné uzavřít smlouvu s výhradním operátorem (pro Spojené státy firma AT&T Mobility). Tento způsob byl pohodlný, ale umožňoval zakoupení telefonu a jeho následné nelegální odblokování. Proto se nyní musí smlouva uzavírat přímo u prodejce.

Hardware iPhone

CPU první verze iPhone a iPhone 3G pracuje na frekvenci 400 MHz, doplňuje ho 128 MB RAM, u iPhone 3GS pracuje procesor na frekvenci 600 MHz a RAM má velikost 256 MB. Velikost paměti se u různých verzí pohybuje v rozmezí 4–32 GB. Displej má rozlišení 480×320 pixelů a úhlopříčku 3,5 palců. Má jemné zobrazení, je velký a má skvělé pozorovací úhly. Dá se ovládat pouze dotykem prstu. Podporuje více dotyků současně, to se využívá především pro zvětšování a zmenšování obrázků, webových stránek aj. Apple iPhone obsahuje hardwarový akcelerátor pro videa v kodeku H.264 s maximálním rozlišením 640×480 pixelů a datovým tokem 1,5 Mbit/s.
Pro připojení na internet se využívá wi-fi sítě (pokud je dostupná) nebo EDGE, popřípadě GPRS. Apple iPhone umí komunikovat také ve standardu Bluetooth. Počínaje iPhonem 3G je samozřejmě možné využívat telefonní UMTS síť a systém pro zjišťování geografické polohy GPS.
V telefonu je umístěn tříosý akcelerometr sloužící jako senzor polohy, díky němuž se automaticky přepíná zobrazení na výšku a na šířku podle skutečné polohy přístroje. V iPhonu 3GS přibyl k určení polohy tříosý magnetometr (digitální kompas). iPhone obsahuje celkem 4 fyzická tlačítka a jeden přepínač: tlačítko Home, dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti a dvoupolohový přepínač tichého a hlasitého módu a uspávací/vypínací tlačítko. Všechny ostatní funkce se ovládají pomocí dotykového displeje.

Software iPhone

Apple iPhone je vybaven operačním systémem iPhone OS, který je odvozen od počítačového Mac OS X (Někdy nazýván OS X). Důraz je kladen na intuitivní ovládání a propojení s internetem.
Přístroj obsahuje internetový prohlížeč Safari, který je běžný na Mac OS X. Na iPhonu naleznete verzi zjednodušenou pro snadné ovládání pomocí dotykového displeje. Podporuje záložky a panely (tabs), zobrazuje webové stránky obsahující HTML, JavaScript a AJAX, ale nepodporuje technologie Java a Flash. Pro prohlížení a psaní e-mailů slouží aplikace Mail.
iPhone obsahuje multimediální přehrávač iPod, který přehraje hudbu, videa a podcasty nahrané na telefon z počítačového programu iTunes, a samostatný přehrávač pro videa z YouTube. V něm se otvírají i odkazy na YouTube videa z jiných aplikací (Safari, Mail). Prohlížet a synchronizovat s počítačem lze také obrázky, k jejich zaznamenání slouží digitální fotoaparát. Dále na iPhonu naleznete kalkulačku, kalendář, poznámky a s využitím internetu také aktuální počasí a kurzy akcií. Několik měsíců po zahájení prodeje iPhonu přibyla možnost využívat přímo na telefonu iTunes Store a ve firmwaru 2.0 App Store. Ve verzi 3.0 přibyla možnost pořizování audiozáznamů, na iPhone 3GS je i možnost natáčet video.

Servis Apple iPhone v Praze

ABAX servisní centrum poskytuje softwarovou podporu a provádí pozáruční opravy a servis všech typů komunikátorů a smartphonů Apple iPhone. Servis Apple Praha zajišťuje servis a opravy Apple iPhone ve standardních sedmidenních i expresních lhůtách (4–24 hodin). Servis Apple iPhone v Praze nabízí náhradní díly iPhone a provádí opravy a výměny všech náhradních dílů Apple iPhone.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.