Natěrači a nátěry fasád v regionu Pardubice

Nátěry fasád v Pardubicích

Svět kolem nás hraje všemi barvami – nebojte se proto používání barev na fasádách domů. Jen si dávejte pozor na některé křiklavé tóny, aby jste z domu neměli cirkusové šapitó. Svěřte tuto práci zručným natěračům z Pardubic. Zruční natěrači mají dostatek zkušeností i potřebné vzdělání pro výběr správného druhu nátěru pro každou aplikaci a dokáží navrhnout správné odstíny.

Natěrači Pardubice provádějí nátěry fasád domů i velkých průmyslových objektů. Natěrači Pardubice vám nabízí tyto služby:

 • Nátěry fasád s pomocí žebříku, vysokozdvižné plošiny, lešení, závěsných lávek
 • Nátěry omítek prováděné s využitím horolezecké techniky
 • Opravy fasád včetně zaizolování nalezených prasklin omítek
 • Omítky a štuky – aplikace nových i opravy starých omítek
 • Fasádní nátěry

  Různé typy nátěrů mají různé vlastnosti a hodí se do jiného prostředí i na jiné podkladové vrstvy.
  Jaké existují základní typy barev? Rozlišujeme čtyři: akrylátové, silikonové, silikátové a vápenné. Prvně jmenované nátěry se těší velké oblibě především pro svou příznivou cenu a poměrně jednoduchou aplikaci, mají však jednu značnou nevýhodu – jejich velkou a stálou nectností je totiž větší špinivost. Proto se tento typ nátěrů zpravidla doporučuje do míst s nižší prašností a rozhodně není vhodné těmito barvami natírat zdi, u kterých by následně mohly nastat problémy s vlhkostí.

  Výhody akrylátových a silikonových barev

  Naproti tomu se u akrylátových barev podařilo podstatně vylepšit hodnoty paropropustnosti a odolnosti vůči vodě. V tomto ohledu si dnes tyto nátěry neudělají ostudu ani při srovnání se silikonovými barvami. Ty jsou v současné době považovány za extratřídu mezi fasádními barvami, a to se samozřejmě odráží i na jejich ceně. Silikonové nátěry jsou paropropustné, mají výbornou hydrofobitu a při vhodném strukturování povrchu omítky vykazují fasády samočistící schopnost. Díky všem těmto jedinečným vlastnostem jsou silikonové nátěry hojně využívány v prostředí s vysokou prašností a s vysokým podílem exhalací.

  Silikátové a vápenné nátěry

  Další dva typy barev, silikátové a vápenné, jsou nejstarším druhem fasádních nátěrů. V současnosti se používají stále častěji, jelikož se ukázalo, že disperzní nátěry nelze použít všude, protože se na některé podkladní vrstvy vůbec nehodí. Natírají se jimi stavby, které vůbec nelze (nebo jen za cenu příliš vysokých nákladů) odizolovat od zemní vlhkosti. Jde především o nejrůznější památkově chráněné objekty, u kterých by se zásahy do konstrukce znehodnotila jejich historická hodnota. Je třeba počítat s tím, že silikátové a vápenné barvy mají vysoké nároky na kvalitně připravený podklad.

  Natěrači Pardubice

  Natěrači Pardubice nabízí nátěry fasád – barvení omítek – obytných domů i velkých průmyslových objektů. Pro dotazy na natěračské služby přednostně využívejte poptávkový formulář. Poskytnete takto natěračům z Pardubic všechny potřebné informace, ušetříte čas a urychlíte tím zpracování nabídky či odpovědi na váš dotaz . Všechny dotazy zaslané tímto dotazníkem Natěrači Pardubice systematicky vyřizují do 24 hodin, obvykle ale do půl hodiny od odeslání poptávky.

  

  Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

  You must be logged in to post a comment.