Troufněte si na korkové podlahy s podlaháři Ostrava

Příjemné korkové podlahy

Přejete si kráčet po bytě tiše, měkce a s pocitem tepla? Když nemáte rádi koberce a syntetické materiály, je pro vás ideální přírodní korek. Přírodní korek je kůra korkového dubu (Quercus Suber), který roste na Pyrenejském poloostrově, na Sardinii, na jihu Itálie a na severu Afriky. Kůra se získává loupáním a živé stromy přitom nejsou poškozeny. Korek je přirozeně měkký, teplý a velmi odolný.

Krásné korkové podlahy mají při správné údržbě dlouhou životnost, dobře odolávají vlhkosti, jsou stlačitelné a pružné. Když na korkovou podlahu postavíte těžkou skříň a po čase ji přestěhujete na jiné místo, stopa po ní zmizí. Jednotlivé dlaždice korkové podlahy bývají většinou dvouvrstvé. Vnitřek dlaždice tvoří aglomerované korkové jádro, dekorační vrstva může být z korkového masivu nebo z korkové či dřevěné dýhy. Povrch korkové podlahy se natírá olejem, voskem nebo lakem. Někdy se můžeme setkat s korkovými dlaždicemi opatřenými ochrannou vinylovou fólií. Fólie zvyšuje odolnost, ale snižuje estetické působení korkové struktury. Čím je dlaždice silnější, tím je podlaha komfortnější. Masivní šesti- až osmimilimetrové dlaždice umožňují opakované přebrušování.

Pokládání korkových podlah v Ostravě

Pokládání korkových podlah a jejich následnou údržbu v Moravskoslezském kraji provádějí podlaháři EKOMPLEX – pokládka a renovace podlah Ostrava.

Korkové podlahy jsou ekologický materiál s výbornými technickými vlastnostmi. Jsou dobrým tepelným i zvukovým izolantem: časem se nerozpadají, odolávají plísním a chemikáliím, jsou antistatické. Díky skvělým vlastnostem korku můžete mít korkovou podlahu bez obav v koupelně, v kuchyni i v kanceláři.

Korkové plovoucí podlahy

Pokládka korkové plovoucí podlahy probíhá obvykle velmi rychle a běžně se zvládne do 1 dne. Díky systémům nelepených spojů lze pokládku provést bez prachu, hluku a bez lepidel. Důležitý je podklad korkové plovoucí podlahy, ten musí být dokonale rovný a suchý. Po pokládce podlahy se provádí povrchová úprava. Běžně se nesmí korková podlaha po úpravě používat 2 hodiny, aby všechny vrstvy laku nebo oleje řádně doschly.

Podlaháři Ostrava

Zkušení podlaháři z Ostravy vám zpracují nezávaznou cenovou nabídku korkové podlahy, o kterou si můžete pohodlně požádat vyplněním poptávkového formuláře na internetových stránkách firmy EKOMPLEX. Podlaháři Ostrava nabízí prodej a pokládku všech druhů korkových podlah, poradí vám při výběru vhodného materiálu a seznámí vás se způsobem údržby vaší nové korkové podlahy, aby vám vydržela dlouhá léta ve výborném stavu.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.