Sádrokarton Jihlava vám zaručí rychlost a kvalitu za dobrou cenu

Sádrokartonové interiéry

Sádrokarton je nejlepším řešením pro rychlé, přesné a čisté rozdělení interiéru. Sádrokarton je moderním stavebním materiálem splňujícím náročná kritéria na tepelnou a zvukovou izolaci, rychlost stavebních prací, trvanlivost a vzhled. Vyznačuje se nízkými náklady, čistou prací a možností celoroční montáže, je také lehký a nezatěžuje nadměrně budovu. Má také dobré technické vlastnosti a vyhovuje požární bezpečnosti. To vše předurčuje sádrokarton k přednostnímu využití všude tam, kde není podmínkou nosnost zdiva. V regionu Jihlava nabízí sádrokartonářské práce firma Sádrokarton Jihlava. Provádí sádrokartonářské montáže sádrokartonových konstrukcí a nabízí komplexní realizace sádrokartonových interiérů a vestaveb v kraji Vysočina.

Sádrokartonové systémy

Sádrokarton je termín používaný pro společnou metodu výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokartonové desky jsou tvořeny panely ze sádrové hmoty lisované mezi dva silné kartony papíru (kvůli zabránění tvorbě plísní se místo papíru používá také laminát). Sádrokartonové systémy se používají na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů a v současné době se jedná o nejrychlejší a nejsnadnější řešení suchého zdění. Díky tomuto systému lze stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Příčky ze sádrokartonu

Hlavním účelem sádrokartonové příčky je rozdělení a rozčlenění vnitřního prostoru. Konstrukce sádrokartonových desek se vyznačuje vysokou pevností a stabilitou (díky vloženým papírovým vláknům). Sádrokartonové příčky mohou plnit nejen funkci stavební (rozdělení prostoru), ale i vytvářet účinnou tepelnou, zvukovou či protipožární izolaci. Nabízejí se i další možnosti využití: na předsazené stěny, podhledy, úpravu podkroví nebo vytvoření suché podlahy.

Variabilní sádrokarton

Materiál na sádrokartonové desky je hygienicky nezávadný, má překvapivě vysokou odolnost proti ohni a dá se lehce zpracovat i povrchově upravit běžným nářadím používaným pro sádrokarton. Vyrábějí se již i sádrovláknité desky, které se dají za sucha ohýbat (Rigips). Tyto sádrokartonové desky lze použít pro montáž ohýbaných konstrukcí příček, předsazených stěn, podhledů apod. Zkušení sádrokartonáři z Jihlavy dokáží vytvořit sádrokartonové interiéry podle vašich představ.

Podhledy ze sádrokartonu

Jedná se o obklady, které přímo souvisejí s nosným stropem. Jsou využívány nejen při rekonstrukcích, ale i v novostavbách. Sádrokartonové obklady mohou obnovit starý strop, ale také uzavřít prostor pod nehezkým stropem, či snížit strop původní – v takovém případě se ale již nejedná o sádrokartonový obklad, ale o sádrokartonové podhledy. Vložením minerální izolace můžeme zvýšit tepelné i akustické vlastnosti. Obklady stropů sádrokartonem také umožňují uschování vzduchotechniky nebo elektroinstalací.

Předsazené stěny ze sádrokartonu

Obklady stěn sádrokartonem jsou rychlou a levnou technologií, která dokáže k nepoznání vylepšit vzhled místností. Tento způsob obkladu srovná křivou či poškozenou zeď a lze jej spojit s dodatečnou zvukovou a tepelnou izolací, rozvody elektřiny, vody, plynu, počítačových sítí, antén i klimatizace vložené mezi zdivo a sádrokarton.

Nábytek ze sádrokartonu

Sádrokartonový nábytek je využíván v mnohých moderních bytech pro svoji praktičnost, nízkou cenu a designovou jednotnost s ostatními částmi sádrokartonových interiérů. Do výklenků a nik lze umístit nejrůznější police či úložné systémy, chladničky, mikrovlnné trouby, televizory, zásuvky na prádlo nebo kosmetické skříňky. Výsledný celek pak působí dojmem stylově sladěného interiéru.

Protipožární sádrokarton

Speciálním druhem sádrokartonu je sádrokarton protipožární, pro konstrukce s vysokými nároky na protipožární odolnost. Montáže protipožárních sádrokartonových konstrukcí není možné svěřit domácím kutilům nebo nespecializovaným firmám. Splnění předepsaných parametrů protipožární odolnosti sádrokartonové konstrukce vyžaduje notnou dávku zkušeností, znalostí a v neposlední řadě také absolvovaná školení u výrobců těchto speciálních materiálů a školení v oboru protipožární ochrany.

Impregnovaný sádrokarton

Pro montáže vlhkých interiérů se používá speciální sádrokarton zelené barvy RBI, impregnovaný proti nasákavosti vody. Impregnovaný sádrokarton je z vnější strany opatřen speciální vrstvou, která zamezuje styku s vodou a možnému poškození sádrokartonu vlhkostí. lze jej použít na vybudování vlhkých prostor, jako jsou bytová jádra, koupelny, toalety nebo kuchyně. Doprovodnými vlastnostmi impregnovaného sádrokartonu jsou jeho nehořlavost a pevnost.

Sádrokarton Jihlava

Již dávno neplatí tvrzení, že je sádrokarton jen levnou náhražkou klasického dřeva či betonu. Sádrokarton se stává stále častěji využívaným materiálem při rekonstrukcích i v novostavbách. Jedná se o moderní materiál s prověřenými vlastnostmi a dlouholetou tradicí, který je vhodný pro obkládání stěn, obkládání stropů, při tvorbě sádrokartonových příček, polic, i pro různé sádrokartonové doplňky. Montéři ze stavební divize Sádrokarton Jihlava za sebou mají stovky hotových projektů, v nichž hrají sádrokartony, sádrokartonové příčky, podhledy anebo obklady stěn sádrokartonem významnou roli. Sádrokartonáři Jihlava vám nabízí návrhy a montáže sádrokartonových konstrukcí a interiérů včetně souvisejících prací, jako je zajištění inženýrských sítí (rozvody elektřiny, vody, odpadů, strukturované kabeláže) a vymalování hotových interiérů svými malíři a natěrači.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.