Kvalitní nátěry oken provádí Natěrači České Budějovice

Jarní kůra pro okna

Jestliže dala letošní zima vašim dřevěným oknům zabrat, je čas na nové nátěry. Využijte první jarní sluníčko k renovaci. Pokud se totiž jednou začne z rámů odlupovat lak, může pod nátěr začít pronikat vlhkost, dřevo nabobtná a bude náchylné ke vzniku plísní a hub. Na nové nátěry oken použijte vždy stejný výrobek, tedy akrylový lak na akrylový lak a na lazuru na olejové bázi opět lazuru. Většina barev má dnes ovšem ještě další vlastnosti, jsou například vybaveny UV-filtrem. To je také užitečné, protože vlivem slunečních paprsků dřevo nejenom šedne, ale ničí se i jeho buněčná struktura. U lazur platí: čím je barevný tón intenzivnější a tmavší, tím je pak ochrana lepší. Takzvané silikonové lazury vytvářejí na povrchu elastickou ochrannou vrstvu, přitom však ale stále prosvítá kresba dřeva. Kdo nemá rád chemické prostředky, může zvolit nátěry vyrobené na přírodní bázi.

Natěrači v Českých Budějovicích

S nátěry oken vám poradí odborná firma provádějící natěračské práce Natěrači České Budějovice. Tito natěrači Ekomplex se nátěry oken zabývají profesionálně a mají za sebou kvalitně dokončené stovky oken a dveří v mnoha bytech i průmyslových objektech. Všechny nepříjemnosti kolem natírání oken berou natěrači z Českých Budějovic jako přirozenou součást své práce a přistupují k ní s maximální zodpovědností s ohledem na ochranu majetku zákazníka.

Triky pro zdařilý výsledek

Pokud pracujete s výrobkem na vodní bázi, použijte štětec s umělými štětinami, přírodní vlas totiž nasaje příliš velké množství barvy. Přitom dbejte na dobrou kvalitu, protože nic nerozčílí víc než chlup na čerstvě nalakovaném povrchu. Pokud se to přece jen přihodí, opatrně ho odstraňte. Jestliže chcete docílit obzvláště rovnoměrné plochy, přebruste ji mezi prvním a druhým nátěrem brusným papírem. Oblepení krepovou páskou sejměte teprve tehdy, když je barva naprosto suchá, a to směrem od rámu ke skleněné výplni.

Postup při nátěrech:

 • Čištění – Z rámu odstraníme nečistoty a uvolněnou barvu a vyčistíme jej mýdlovým louhem.
 • Opravy – Menší poškozená místa opravíme univerzálním tmelem, vyhladíme a očistíme.
 • Hrany – Okenní tabule oblepíme krepovou páskou a nejprve natřeme kulatým štětcem hrany a rohy.
 • Nátěr – Větší plochy nalakujeme válečkem, v případě potřeby přidáme ještě jednu vrstvu.
 • Nátěry oken v regionu České Budějovice

  Natěrači České Budějovice provádí nátěry oken, nátěry dveří a nátěry zárubní v regionu České Budějovice a Jihočeský kraj. Nabízí nátěry dveří a nátěry oken v domech a objektech bez ohledu na velikost zakázky a materiál, z něhož jsou okna a dveře vyrobeny. V rámci nátěrů provádí Natěrači České Budějovice také zateplení oken a dveří.

  

  Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

  You must be logged in to post a comment.